Hengelo krijgt voorlopig geen vuurwerkvrije zones

Brainiac

VWC lid
HENGELO - Hengelo krijgt voorlopig geen vuurwerkvrije zones. Dat antwoordt het college van B en W op vragen van raadslid Burhan Carlak van BurgerBelangen.

Volgens het college heeft zo'n zone alleen zin als er voldoende draagvlak in de betreffende wijk is. "Het instellen van een vuurwerkvrije zone zou ook een extra beslag leggen op de toezicht- en handhavingscapaciteit. Die capaciteit is op dit moment niet voorhanden."

Het college stelt dat er geen specifieke locaties of gebieden bekend zijn waar de vuurwerkoverlast zo ernstig is dat er vuurwerkvrije zones moeten worden aangewezen. “We willen als college dat het initiatief voor het instellen vooral uit de samenleving komt.”

Bron: Tubantia
 
Kijk, eindelijk realistisch. Ook in zien dat er simpel weg onvoldoende capaciteit is voor vrije zones.
 
Ik vraag me werkelijk af, hoe het in de praktijk gegaan is met die zones in heel het land. Als het positief had gewerkt had men wel veel "positieve" berichten in de media gezien, maar ik vind maar weinig info in de nieuwsberichten na 1 januari. Dat geeft mij het onderbuikgevoel dat die zones dus niet werken.
 
Back
Bovenaan