Geen onderzoek naar vuurwerkramp

Pauls

VWC lid
Geen onderzoek naar vuurwerkramp
Ernst Hirsch Ballin vindt niet dat er een nieuw onderzoek naar de vuurwerkramp in Enschede hoeft te komen. De minister van justitie heeft dat gezegd in antwoord op VVD'er Fred Teeven, die er Kamervragen over had gesteld.

De twee voormalige rechercheurs Jan Paalman en Charl de Roy van Zuydewijn eisen openbaarmaking van alle documenten in het onderzoek rond de ramp. Het ministerie houdt die documenten nu nog geheim.

André de V.

André de V. werd verdacht van brandstichting bij het vuurwerkbedrijf S.E. Fireworks. Paalman en De Roy van Zuydewijn denken dat leden van het team probeerden de rechterlijke macht te misleiden in de strafzaak tegen verdachte André de V.

Bij de rechtbank zei het ministerie juist dat openbaarmaking een nieuw onderzoek kan frustreren. Dat nieuwe onderzoek komt er dus helemaal niet, zo meldt Tubantia.

Bij de vuurwerkramp in 2000 lieten 22 mensen het leven. 950 anderen raakten gewond, nadat 177 ton vuurwerk tot ontploffing kwam.

http://www.spitsnieuws.nl/archives/provinciaal/2009/12/geen_nieuw_onderzoek_naar_vuur.html
 
Back
Bovenaan