Cel voor Enschedese vuurwerhandelaar

Viva la Bang

VWC Moderator
Forumleiding
Bron: De Telegraaf

Cel voor Enschedese vuurwerkhandelaar UTRECHT - De rechtbank in Utrecht heeft de 55-jarige Gerrit O. uit Enschede woensdag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft O. een groot aantal overtredingen van de vuurwerkwetgeving begaan.


Twee medeverdachten, de 45-jarige Gerrit B. uit Veenendaal en een 53-jarige Luxemburger, werden veroordeeld tot werkstraffen van 120 uur en voorwaardelijke gevangenisstraffen. De straffen komen veel lager uit dan de eis. De officier van justitie had tegen B. 22 maanden cel geëist voor het leiden van een criminele organisatie. De rechtbank gaf toe dat sprake was van een groot aantal toevalligheden. Het bewijs voor een criminele organisatie is niet geleverd, oordeelde de rechtbank.

Het bedrijf van B. was de grootste klant van een Chinese vuurwerkfabrikant. In zijn bedrijf werd 100.000 kilo illegaal consumentenvuurwerk gevonden, waarmee van alles mis was. Het was te zwaar en de Nederlandse etiketten ontbraken. Enschedeër Gerrit O. verkocht dat verboden vuurwerk aan particulieren. Hett ging om tienduizenden kilo's. Hij had tientallen kilo's opgeslagen in een garage en een woning in Enschede.

De officier van justitie had ook nog geëist dat de vuurwerkhandel van B. vier maanden zou worden stilgelegd. Dat veranderde de rechtbank in een voorwaardelijke stillegging. Wel moet het bedrijf 15.000 euro boete betalen.

http://www.telegraaf.nl/binnenland/5638455/__Cel_voor_vuurwerkhandelaar__.html
 
Back
Bovenaan