Alsnog anderhalf jaar cel voor tweede dader die vuurwerkbom hing aan woning van gevlu

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Een 24-jarige man uit Pannerden die eind 2015 een vuurwerkbom tot ontploffing bracht aan de woning van een uit Somalië gevlucht gezin, gaat alsnog anderhalf jaar de cel in. De rechtbank in Zutphen legde hem maandag een gevangenisstraf van drie jaar waarvan de helft voorwaardelijk op met een proeftijd van twee jaar. De man moest meteen na de uitspraak naar de gevangenis.

,,Het leek wel oorlog”, zegt de Somalische vrouw in haar aangifte. ,,Daar waren we juist voor gevlucht.” Niet alleen trof ze na twee harde knallen een kapotte ruit aan, ook zag ze dat er pamfletten waren opgehangen met afbeeldingen van Wilders en teksten als: ‘Eigen volk eerst’, ‘Blank is beter’ en ‘Allochtonen moeten weg’.

Buren zagen twee daders in een auto wegrijden en noteerden het kenteken. De politie kwam vervolgens bij een vriend van de man uit Pannerden uit. Die ontkende, maar de rechtbank zag voldoende bewijs en veroordeelde hem destijds tot drie jaar cel. In hoger beroep gaf de man wel toe dat hij het had gedaan en noemde hij de naam van zijn vriend als mededader. Het gerechtshof matigde zijn straf tot drie jaar waarvan de helft voorwaardelijk.

De rechter merkt zijn handelen aan als een daad van agressie naar een groep mensen die volgens hem minderwaar*dig en niet welkom is in Nederland. Dit druist in tegen het gelijk*heids*be*gin*sel
Rechtbank
Niet genoeg bewijs
Justitie had de man uit Pannerden al eerder in het vizier, maar zag toen niet genoeg bewijs voor een veroordeling. Na de verklaring van de vriend werd dat anders. Ze vond dat de man een hogere straf verdiende dan de vriend, omdat hij geen enkele verantwoordelijkheid neemt en eiste twee weken geleden een gevangenisstraf van drie jaar waarvan een jaar voorwaardelijk.

De man heeft tijdens de strafzitting niets willen verklaren. Zijn vriend heeft verteld dat ze die avond bij Bar 33 in Zevenaar eerst discussieerden met anderen over asielzoekers en opvangcentra. In de auto bedachten ze vervolgens om pamfletten te printen. De ander kwam volgens hem met het voorstel cobra’s op te halen en aan de woning te hangen.

Via cafetaria Janssen in Pannerden reden ze naar de woning van het gevluchte gezin aan De Kamp. Daar hingen ze de pamfletten op, bevestigden ze het vuurwerk aan de woning, brachten het tot ontploffing en gingen ze ervandoor.

Volstrekt ongeoorloofde manier
De advocaat stelde op de zitting dat de vriend de verklaring mogelijk heeft afgelegd om strafvermindering te krijgen en vroeg vrijspraak. Maar zendmastgegevens ondersteunen de verklaring.

De rechtbank stelt in haar vonnis dat de man zijn ongenoegen tegen de mogelijke huisvesting van asielzoekers in zijn buurt op ‘een volstrekt ongeoorloofde manier’ heeft geuit. ,,De rechter merkt zijn handelen aan als een daad van agressie naar een groep mensen die volgens hem minderwaardig en niet welkom is in Nederland. Dit druist in tegen het gelijkheidsbeginsel, verankerd in onze Grondwet.”

De rechtbank vindt een lange onvoorwaardelijke gevangenisstraf passend, maar houdt rekening met de straf die aan de mededader is opgelegd. De man hoeft het slachtoffer geen schadevergoeding meer te betalen, omdat de mededader dit inmiddels al heeft gedaan. Het Somalische gezin is na de aanslag uit angst verhuisd uit Pannerden.

https://www.gelderlander.nl/zevenaa...ing-van-gevlucht-gezin-in-pannerden~a89fff36/
 
Back
Bovenaan