Politievakbond acp: Verbod op bezit, verkoop en afsteken van vuurwerk geeft wat meer

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Politievakbond ACP is tevreden dat het kabinet heeft besloten ook het bezit van vuurwerk dit jaar te verbieden. “Volgens ons is dit verbod, naast het verbod op het afsteken van vuurwerk hard nodig om goed te kunnen handhaven. Het is nu zaak goed te kijken wat er moeten gebeuren met mensen die opgepakt zijn met vuurwerk”, aldus ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp.

Op 13 november werd duidelijk dat de verkoop en het afsteken van vuurwerk de komende jaarwisseling eenmalig wordt verboden. Zowel de zorg, hulpdiensten (waaronder de politie) en de burgemeesters hadden bij het kabinet om een verbod gevraagd nu de werkdruk mede door corona al torenhoog is. “Van politiemensen weten we dat ze het meest op zien tijdens het werken met oud en nieuw. Mensen zijn die nacht enorm onvoorspelbaar. Het aantal geweldsincidenten -waarvan er veel vuurwerkgerelateerd zijn- is vaak van enorme omvang. Voor de veiligheid van onze mensen, maar ook van de burgers is het daarom heel fijn dat het nu duidelijk is dat zowel het afsteken, verkopen als het bezitten gewoon niet is toegestaan, zegt Gerrit van de Kamp

Lucht
Het verbod op het bezit van vuurwerk zal hoogstwaarschijnlijk op 15 december van kracht gaan. Gerrit van de Kamp: “Ook al is dit verbod hard nodig, we zijn wel bang dat het de onrust in de samenleving zal vergroten. Je ziet nu al dat de problemen met illegaal vuurwerk toenemen, zoals in Urk, Arnhem en Roosendaal. Mensen vinden dat er teveel van ze wordt afgenomen en zijn niet meer voor rede vatbaar. Ze moeten echter inzien dat we ze niet willen pesten, maar dat we er juist voor willen zorgen dat de zorgmedewerkers en hulpverleners hun werk goed kunnen blijven doen. De ziekenhuizen kunnen naast alle patiënten met covid-19 niet ook nog een grote groep vuurwerkslachtoffers behandelen. Ook moeten we eraan denken dat de dampen van vuurwerk normaal al slecht zijn voor de gezondheid, maar voor corona-slachtoffers die last hebben van hun longen helemaal. Voor hen is het van groot belang dat er zo weinig mogelijk vuurwerk afgestoken wordt. Dit verbod is er dan ook voor om iedereen letterlijk en figuurlijk wat meer lucht te geven.”

Straffen
De ACP wil dat dat er voor mensen die de komende weken toch vuurwerk afsteken passende straffen komen. “Wij denken dan bijvoorbeeld aan huisarrest of een meldplicht die wordt doorgetrokken naar volgende jaren. En wanneer mensen toch dingen vernielen of geweld plegen zouden ze zelf de volledige schade moeten vergoeden”, aldus Gerrit van de Kamp.

https://www.acp.nl/nieuws/politieva...koop-en-afsteken-van-vuurwerk-wat-meer-lucht/
 
"Dit verbod is er dan ook voor om iedereen letterlijk en figuurlijk wat meer lucht te geven.”

Gerrit denkt wellicht dat als hij zijn sprookjes maar vaak genoeg blijft herhalen de bevolking erin gaat geloven?
Zelf vind ik het vuurwerkverbod zeer benauwend.
 
Bezit is toch niet verboden? Op zak hebben / vervoeren is verboden maar het in bezit hebben toch niet? Want als dat zo is dan hebben we ineens uit het niets honderden duizenden mensen die misdadiger zijn gemaakt door den haag. Zijn zat mensen die nog over hebben van vorig jaar vanwege de mist toen.
 
Bezit is toch niet verboden? Op zak hebben / vervoeren is verboden maar het in bezit hebben toch niet? Want als dat zo is dan hebben we ineens uit het niets honderden duizenden mensen die misdadiger zijn gemaakt door den haag. Zijn zat mensen die nog over hebben van vorig jaar vanwege de mist toen.

De gehele bevolking is al een misdadiger. Want zelfs gezonde mensen verspreiden een virus, moeten binnenblijven totdat zij geïnjecteerd worden met een of ander chemisch goedje.

Dan kan dit er ook best nog wel bij. Men drinkt een kop koffie in het restaurant, noemt het een zaaltje en gaat over tot de orde van de dag. Gewoon een standaard dag in Den Haag?
 
Die van de Kamp kletst echt ongelofelijk uit zijn nek. Gewoon blijven volharden in je onzin is het motto. Hij spreekt zichzelf enorm tegen en gaat op allerlei stoelen zitten waar hij helemaal niks te zoeken heeft.

Schijnbaar is hij naast sprookjesverteller ook longarts, rechter en woordvoerder voor Gommers en Kuipers. Bovenal heeft hij geen idee hoe “zijn” politiemensen op de straat er zelf over denken. Ik ken er wel wat..... die zijn allemaal niet blij met dit debiele verbod.
 
Heeft de politie eigenlijk nog wel zin om te werken? We kunnen ook alles verbieden, kunnen we de politie ook afschaffen. Wat een instelling...
 
"Politievakbond ACP is tevreden dat het kabinet heeft besloten ook het bezit van vuurwerk dit jaar te verbieden."

Ik heb hier niks over gehoord. Kan iemand bevestigen dat dit klopt?

Niet dat ik mijn vuurwerk ga inleveren maar toch goed om te weten.
 
"Politievakbond ACP is tevreden dat het kabinet heeft besloten ook het bezit van vuurwerk dit jaar te verbieden."

Ik heb hier niks over gehoord. Kan iemand bevestigen dat dit klopt?

Niet dat ik mijn vuurwerk ga inleveren maar toch goed om te weten.

Je mag nog steeds de 25kg in huis hebben op een niet toegankelijk plek voor anderen. Maar vanaf 15 dec is het vervoeren van het vuurwerk verboden.
 
Je mag nog steeds de 25kg in huis hebben op een niet toegankelijk plek voor anderen. Maar vanaf 15 dec is het vervoeren van het vuurwerk verboden.

Klopt dit? Want in een auto is het nog steeds een privé plaats en niet toegankelijk voor derden. Dus volgens mag je het zeker vervoeren maar niet te voet of op de fiets.
 
Klopt dit? Want in een auto is het nog steeds een privé plaats en niet toegankelijk voor derden. Dus volgens mag je het zeker vervoeren maar niet te voet of op de fiets.

Nee, het vervoeren van vuurwerk op zich is verboden. Dus ook in de auto. Vanaf 15 december is het enkel toegestaan om 25kg in huis te hebben, nergens anders.
 
Nee, het vervoeren van vuurwerk op zich is verboden. Dus ook in de auto. Vanaf 15 december is het enkel toegestaan om 25kg in huis te hebben, nergens anders.

Vreemd... want een auto is een prive terrein. Afgesloten.. dus niet voor buiten wereld toegangkelijk. Op welke grond hebben ze dit verboden dan?
 
Vreemd... want een auto is een prive terrein. Afgesloten.. dus niet voor buiten wereld toegangkelijk. Op welke grond hebben ze dit verboden dan?

Hier staat het internet echt vol mee, zoek het maar eens op via google. Maar hieronder even snel 2 voorbeelden.

Grapperhaus: ook vervoeren van vuurwerk wordt verboden

Ook het vervoeren van vuurwerk wordt verboden. Dat betekent dat als iemand met vuurwerk al lopend of in de auto over straat gaat, die persoon in overtreding is.

Dat heeft minister Ferd Grapperhaus na afloop van het Veiligheidsberaad gezegd. Handhavers gaan hierop controleren.

Bezitverbod 'brug te ver'
De burgemeesters van de 25 veiligheidsregio's wilden graag dat het bezit van vuurwerk ook zou worden verboden, maar dat is volgens de minister 'net een brug te ver'. "Dat ligt juridisch te ingewikkeld." Het vervoeren van vuurwerk vanuit België en Duitsland mag zeker niet. "Hiertegen kun je optreden."

Cijfers zijn niet goed
Komende jaarwisseling is het afsteken, vervoeren, verhandelen en verkopen van vuurwerk verboden om de zorg te ontlasten, benadrukt Grapperhaus. "Het gaat niet goed met het coronavirus. De cijfers gaan niet hard genoeg omlaag. Elk jaar raken met oud en nieuw 1400 mensen ernstig gewond door vuurwerk. Dat kan de zorg er dit jaar niet bij hebben."

Grapperhaus noemt het 'oliedom' dat mensen alsnog vuurwerk willen afsteken. "Dan straal je uit dat je niets met corona hebt te maken. Het virus is ons overkomen. Laten we ons nou met zijn allen sterk maken om het terug te dringen."

https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/ned...n vuurwerk,Handhavers gaan hierop controleren.



Mag ik vuurwerk in het buitenland kopen?
Let op: er geldt voor de jaarwisseling 2020/2021 een tijdelijk (eenmalig) algeheel vuurwerkverbod. Alleen kindervuurwerk – categorie F1, ook wel fop- of schertsvuurwerk genoemd – mag (het hele jaar) verkocht en afgestoken worden.

Ja, je mag vuurwerk kopen in het buitenland, maar dat raden we je dit jaar om meerdere redenen af:

In verband met de coronamaatregelen zijn alleen noodzakelijke reizen toegestaan naar België en Duitsland. Vuurwerk kopen wordt niet gezien als noodzakelijk.
Je mag het dan misschien daar kopen, maar in Nederland niet afsteken. Bewaren mag wel, tot max 25 kilo.
Is het categorie 3 vuurwerk, dan heeft thuis bewaren ook weinig zin. Dat vuurwerk is sowieso verboden vanaf 1 december 2020.
Rond 15 december 2020 zal de overheid een vervoersverbod voor vuurwerk instellen. Vanaf dat moment mag je het vuurwerk dus niet meer meenemen in je auto.

https://www.politie.nl/themas/vuurwerk.html#alinea-title-mag-ik-vuurwerk-in-het-buitenland-kopen
 
Ja Grappenhaus... die moeten we geloven natuurlijk....

Volgens mij is dit juridisch niet haalbaar en de kranten schrijven vaker onzin. Bangmakerij...
 
Grapperhaus heeft zijn beste tijd ook wel gehad, hoop dat er snel weer een bonnetje van een drughandelaar boven komt drijven ofzo want grapperhaus is toe aan vervanging.
 
Back
Bovenaan