Politie ontevreden over plannen voor beperkt vuurwerkverbod: "Gaat niet ver genoeg"

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Politie ontevreden over plannen voor beperkt vuurwerkverbod: "Gaat niet ver genoeg"

PROVINCIE UTRECHT - De politie is ontevreden over de plannen van het kabinet om alleen de zwaarste categorie consumentenvuurwerk te verbieden. De voorgestelde maatregelen zouden niet zorgen voor een veiligere jaarwisseling.

De NOS meldt dat de ministerraad vrijdag het besluit neemt om zwaar consumentenvuurwerk vanaf de jaarwisseling 2020-2021 te verbieden. Het gaat om vuurwerk in de zogeheten F3-categorie, zoals Chinese rollen en ratelbanden.

TELEURGESTELD
De politie is teleurgesteld als het kabinet het hierbij laat. "Het breed gedragen appèl aan het kabinet van burgemeesters, politiepersoneel, hulpverleners en artsen om meer maatregelen te nemen, wordt door het kabinet onvoldoende gehoord."

Korpschef Erik Akerboom pleitte er eerder al met 27 andere organisaties voor om alleen nog maar siervuurwerk toe te staan, naast georganiseerde vuurwerkshows en aftelmomenten. Het kabinet liet toen al weten niets voor dat voorstel te voelen.

DRUK OP POLITIEK
De Centrale Ondernemingsraad (COR) van de politie laat weten eveneens zeer teleurgesteld te zijn in het kabinet. "We zetten al vanaf 2017 druk op de politiek, maar kennelijk lijkt de veiligheid van de hulpverleners voor het kabinet van ondergeschikt belang," zegt voorzitter Rob den Besten.

Ook de vuurwerkbranche ziet weinig in de plannen van het kabinet. "Ik begrijp hier helemaal niets van", zegt zegt Leo Groeneveld van de Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland in een reactie tegen de NOS. "De categorie die nu verboden wordt, F3 of Cat3, is zo'n minimaal deel van de collectie, minder dan een half procent, en niet eens het gevaarlijkste. Ik vind dit niet handig."

https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/19...erkt-vuurwerkverbod-gaat-niet-ver-genoeg.html
 
Ja en ik, nee wij allen, zijn extreem ontevreden over de politie, die jaar op jaar extreem falen in HANDHAVING!

9/10 dienders op straat, worden zelf ook moe van de regeltjes en aan alles waar ze aan moeten denken, want ja, klein dingetje fout doen is, schorsing, onderzoek en voor je het weet baan kwijt, zit je dan met met je hypotheek etc. Grootste deel van de dienders zien ook waar het probleem aan ligt, welke bevolkingsgroepen het meest overlast gevend zijn en dat de problemen helemaal niet bij het vuurwerk liggen.

Echter zijn het de grootverdieners, de baasjes, wonend in fenix wijken, die geen besef hebben van de realiteit, die leven in sprookjesland.
 
9/10 dienders op straat, worden zelf ook moe van de regeltjes en aan alles waar ze aan moeten denken, want ja, klein dingetje fout doen is, schorsing, onderzoek en voor je het weet baan kwijt, zit je dan met met je hypotheek etc. Grootste deel van de dienders zien ook waar het probleem aan ligt, welke bevolkingsgroepen het meest overlast gevend zijn en dat de problemen helemaal niet bij het vuurwerk liggen.

Echter zijn het de grootverdieners, de baasjes, wonend in fenix wijken, die geen besef hebben van de realiteit, die leven in sprookjesland.

Vooropgesteld dat ik groot fan ben van vuurwerk en het afsteken ervan, maar inderdaad vind ik het echt onzin om te zeggen dat ik extreem ontevreden ben met de inzet van de politie. Zoals ddfirework hierboven al zegt, de meeste agenten op straat willen echt wel aanpakken maar kunnen niet. Ik nodig je zeker uit om een keer een politievolg (https://www.youtube.com/watch?v=hsEB6Lb0EzM&t=2583s) te kijken van oud&nieuw en dan begrijp je mogelijk beter wat ze bedoelen met die single shots. Een groep jeugd staat doodleuk op 15 meter stand die dingen af te schieten naar ze, en ze kunnen niks (en ja meestal de bekende kansparels van de maatschappij, en ook eens dat het vuurwerk maar de mentaliteit het grootste probleem is maar het vuurwerk geeft ze wel het middel om dit te doen.) Ik voel gelijk uitspraken aankomen dat de politie dan maar harder moet optreden en lijfstraffen etc, maar die jeugd ziet echt niet in wat ze fout doen. In hun ogen is het wat uitlokken etc, gewoon totaal mislukte opvoeding.

Niet dat ik hier oplossingen uitdraag, maar het volledig afvallen van de inzet van de politie vind ik echt niet aan de orde. Even los van de regels die vanuit de politiek worden opgelegd zoals de 25kg regel en nu het mogelijk afschaffen van F3.
 
De Politie moet niet zo zeuren je moet weten waar ik niet tevreden mee bent.. daar doen jullie ook niks aan.. jullie zit meer koffie te drinken op het buro
 
Back
Bovenaan