Politie weet zich geen raad met in beslag genomen vuurwerk.

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Het is onduidelijk wat de politie met in beslag genomen vuurwerk moet doen. Vuurwerk is vaak zo zwaar dat specialisten het vervoer en de opslag moeten regelen, in de praktijk zijn het de agenten die ervoor opdraaien.

Politiebonden en de centrale ondernemingsraad van de politie eisen een oplossing, minister Grapperhaus beloofde ruim voor Oud en Nieuw met oplossingen te komen, maar die zijn er nog steeds niet. Volgens Rob den Besten van de Centrale ondernemingsraad van de politie is er nog helemaal 'geen pepernoot' gebeurd ondanks 'de urgentie' die de minister vorig jaar ook al zei te voelen.

https://www.bnr.nl/nieuws/binnenlan...zich-geen-raad-met-in-beslag-genomen-vuurwerk
 
Misschien dat er wel een aantal professionals zijn die voor een zacht prijsje een show willen samenstellen uit de in beslag genomen spulletjes en/of de rest gecontroleerd tot ontploffing willen brengen? Desnoods zouden er een aantal agenten opgeleid moeten worden. Elke keer de EOD optrommelen kost denk ik meer geld. Makkelijk praten zonder dat ik weer wat nu exact de problemen zijn maar alles is denk ik beter dan hoe het nu gaat.. Heel team voor een paar zware cakes en een doos Cobra's..
 
Ze zoeken het zich maar uit die halve hanen! Naar de mensen die er verstand van hebben luisteren ze toch niet...
 
Ook het eerste wat ik dacht toen ik de titel zag, Politie weet zich er geen raad mee? Nou ik weet wel iemand die zich daar zelf meerdere raden mee weet.
 
Net een rapport zitten lezen van het sprinklerincident in de vuurwerkopslag in Ulicoten eerder dit jaar en hierin stond het zelfde ook omschreven.

3.1.2 Risico’s van (illegaal) vuurwerk in postpakketten
Tegenwoordig wordt er steeds meer vuurwerk via internet verkocht. Postpakketten met vuurwerk worden regelmatig bij speciale acties door de ILT bij distributiecentra of bij het postsorteercentrum opgespoord. Veel pakketten met vuurwerk worden bij deze controles onderschept. De postpakketten, die op 28 mei 2018 in Ulicoten lagen opgeslagen waren goed herkenbaar omdat ze op een speciale manier waren verpakt met veel tape om de dozen. Niemand kon aan de buitenkant zien wat voor soort vuurwerk erin zat. Het kon dus ook zwaar vuurwerk zijn. Het gebeurt soms ook dat deze pakketten - net als reguliere post - worden afgeleverd bij diverse ophaalpunten, zoals die tegenwoordig bijvoorbeeld bij een boekhandel, supermarkt, bouwmarkt en zelfs bij een kapper zijn gesitueerd. Vaak in winkelcentra op locaties waar veel publiek komt. De omvang van een incident met één zo’n vuurwerkpakket is mogelijk dan wel veel kleiner dan een ‘ worse case’ in Ulicoten, maar de kans dat er ergens in het land eens iets misgaat is daarentegen weer vele malen groter. Ook het effect kan – in een winkelcentrum – fors zijn.

Wanneer de politie deze postpakketten toch onderschept, moeten deze worden weggehaald. maar deze dozen zijn niet ‘UN goedgekeurd’ en mogen dus niet worden vervoerd. De inhoud moet eerst worden gecontroleerd waarvoor de dozen dus eerst open gemaakt moeten worden. Vervolgens worden ze dan omgepakt in een goedgekeurde doos. Aangezien je dat niet zal doen op een plek waar veel mensen zijn, heeft de politie een ontheffing om in zo’n situatie zelf de pakketten te vervoeren naar een veilige plek.


Door de toename van het internet-winkelen (ook door mensen die illegaal vuurwerk kopen!) gaat het in sommige periodes inmiddels om vrachtwagens vol met dit soort ‘niet gecontroleerde’ postpakketten. Daarom is er een tijdelijke afspraak gemaakt om vervoer toch direct naar Ulicoten te organiseren. Dat gebeurt dan onder begeleiding van een motoragent. Daarmee ontstaat dan in Ulicoten een veiligheidsrisico voor het eigen personeel omdat daar dan niet goedgekeurde dozen in de opslag komen, waarvan ook de inhoud niet is gecontroleerd. Iedereen is zich ervan bewust dat dit een risicovolle situatie is en daarmee ongewenst voor het komende vuurwerkseizoen. De politie zoekt nu naar een oplossing. Mogelijk kan dit betekenen dat de EOD ter plaatse moet komen en het omliggende gebied (vaak een winkelcentrum) moet worden ontruimd.


https://www.rijksoverheid.nl/docume.../sprinklerincident-in-vuurwerkopslag-ulicoten
 
Een vat met water met een deksel ?

Vorig jaar in gesprek geweest met de "specialist" van de politie omtrent vuurwerk in Oost Nederland. Wanneer men een blindganger op straat vindt op 1 januari, deze NIET in een emmer water / put / slootje gooien!!! Men creëert dan Chemisch Afval, wat erg schadelijk is voor het milieu. Geen grap, zo zij meneer de specialist het echt. Te triest voor woorden
 
Vorig jaar in gesprek geweest met de "specialist" van de politie omtrent vuurwerk in Oost Nederland. Wanneer men een blindganger op straat vindt op 1 januari, deze NIET in een emmer water / put / slootje gooien!!! Men creëert dan Chemisch Afval, wat erg schadelijk is voor het milieu. Geen grap, zo zij meneer de specialist het echt. Te triest voor woorden

dat is gewoon een goed punt toch ? wat minder zware metalen in ons water etc zou niet erg zijn.
 
Vraagje:

ALs je vuurwerk 24 uur in water inweekt.
Veranderd dit iets aan de status van vuurwerk.
Dus categorie f4 24 uur in water inweken , kan het dan als geclassificeerd worden als licht chemisch afval in plaats van vuurwerk ?
 
Vraagje:

ALs je vuurwerk 24 uur in water inweekt.
Veranderd dit iets aan de status van vuurwerk.
Dus categorie f4 24 uur in water inweken , kan het dan als geclassificeerd worden als licht chemisch afval in plaats van vuurwerk ?

Even uit mijn hoofd, maar transportkwalificering kan op o.a. UN en GHS logica, die zijn mij grotendeels onbekend, maar ook op ADR-basis. ADR kijkt naar de gevaarseigenschappen. Explosief materiaal is categorie 1,waarvan 1.1 het zwaarste is (tot zo ver, klinkt bekend?).
Als het explosieve weg is, zou het alleen brandbaar kunnen zijn, dus ADR 4 (brandbare vaste stoffen). Het grappige is dat hier ook vaste ontplofbare stoffen onder horen. Het verschil tussen ontplofbaar en explosief zal wel in de overdruk of snelheid zitten.

Of het helemaal "af" kan naar chemisch afval. Ik denk het niet. Dan zou het misschien een onzuivere stroom moeten zijn (beetje kruit, beetje van dit, beetje van dat) of zodanig verdund dat het niet meer onder ADR 1 of 4 valt; dus veel water met wat vuurwerk er in.
 
Ik vroeg me dit af ,want dan zou je mischien met een aps container met 500 liter water (half gevuld) al een eind komen.Ik werk bj een afval verwerker en ik weet dat nat vuurwerk zo de oven in kan. (Gaan zelfs handgranate
n en gasflessen af in de oven, dus dat beetje vuurwerk :D)
 
Back
Bovenaan