Vurige maandagen 2009

moontan

VWC lid
Ook dit jaar pakt Toerisme Oostende vzw uit met de Vurige Maandagen die gegarandeerd voor een spetterend vuurwerk zorgen.

Het vuurwerk start om 23.00 uur en wordt steeds afgeschoten op het Groot Strand naast het Kursaal.
Data: 13, 20, 27 juli
Er is ook een vuurwerk voorzien op 21 juli (Nationale feestdag) om 23.00 uur op het Groot Strand en op 15 augustus (O.L.V. Hemelvaart) om 22.30 uur ter hoogte van het Strandplein in Mariakerke.

http://www.toerisme-oostende.be/modules/eventsdetail.phtml?id=2897&pageid=
 
Ik heb inmiddels contact gehad met dienst Toerisme van de stad Oostende. Ik kan bij deze bevestigen dat de shows in de maand augustus niet doorgaan. DBK Fireworks zal zoals het er nu naar uitziet haar show dit jaar schieten op 27 Juli! :)

In plaats van de budgetten dus naar beneden te trekken, hebben ze er voor gekozen om dan maar minder shows te doen. Iets wat altijd beter is dan de budgetten naar beneden te trekken.
 
Hmm, ik ben de 20e en 21e aanwezig :).
Maar inderdaad slim dat het budget naar hetzelfde is gebleven.
Ik zag dat er vorig jaar zat leuke dingen mee werden gedaan.:)
 
Voortaan alleen nog vuurwerk in juli

Oostende Publiekstrekker Vurige Maandagen wordt gehalveerd.

OOSTENDE - Vanaf dit jaar vinden de Vurige Maandagen enkel nog in juli plaats. Toerisme Oostende zal vanavond de inkrimping van het evenement goedkeuren.

De Vurige Maandagen, nog een idee van de vorige toerismeschepen Dries Vermeesch, werden eind de jaren 90 gelanceerd en bleken meteen een knaller: de simpele formule van een wekelijks vuurwerk op hetzelfde tijdstip lokte duizenden toeschouwers naar de Zeedijk, tot grote tevredenheid van de horecazaken. Later werd het tijdstip in augustus vervroegd, maar er werd nog steeds in de beide zomermaanden vuurwerk georganiseerd.

In het nieuwe plan van Toerisme Oostende wordt daarvan afgestapt en zullen er enkel nog vuurwerken plaatsvinden in juli: dit jaar vijf en volgend jaar nog vier. De halvering van de Vurige Maandagen heeft ook voordelen.

'Er kan vooraf geselecteerd worden, zodat enkel de beste vuurwerkmakers meedoen aan de wedstrijd', luidt het bij Toerisme Oostende. Er wordt verwezen naar sommige deelnemers die in het verleden nogal magere vuurwerken ontstaken.

Voor hun deelname krijgen de vuurwerkmakers elk 5.000euro. De inzet blijft dezelfde: de winnaar mag volgend jaar voor 12.500euro het vuurwerk op 21juli afschieten. De tweede mag het vuurwerk op 15augustus in Mariakerke voor zijn rekening nemen. Daarvoor krijgt die 7.500euro. De derde plaats geeft recht op deelname aan de volgende editie.

Voor de Vurige Maandagen reserveert Toerisme Oostende een budget van 30.000euro. De feestdagvuurwerken op 21 juli en 15 augustus kosten samen 20.000euro.

'Er is een perfecte spreiding van de evenementen. In augustus zijn er de Paulusfeesten, Theater aan Zee en het Filmfestival en in juli programmeren we vooral eigen evenementen', zegt Vincent Drouard van Toerisme Oostende. Ook de verplaatsing van het spektakelfestival Fuzée van augustus naar juli moet in dat verband gezien worden.

http://destandaard.be/Artikel/Detail.aspx?artikelId=FS27SR62
 
mooi krantenartikel Fred.

Ja er waren af en toe wel vuurwerkbedrijven die voor 5.000 euro echt een mager vuurwerkje durfde neer te zetten.. Die kwamen dan ook het jaar erop niet meer terug. Zo heb ik eht 2 jaar terug meegemaakt bij een Waals bedrijf. Die hebben tot een uurtje voor de start van het vuurwerkj wat zitten luieren op hun cakes. en sprongen toen ineens in actie. Het resultaat van dat vuurwerk was ook bijzonder mager. in 2005 was er een bedrijf uit Limburg dat met een eigen geluidsinstallatie tot bij het irritante toe maar reclame over zich zelf bleef maken over de zeedijk. Wat ze echter op het veld hadden staan was echt triest en ronduit schandalig.

De (prof) cakes waren op 2 hand te tellen. De bommen was ook al niet veel. Ze wisten listig de show te rekken door mensen op de afvuurknop te laten drukken met als excuus dat ze de enige in europa (!?) waren met een draadloos (Galaxis) afvuursysteem. Het werd een zeer langdradige saaie vuurwerkje.

Gelukkig blijven de beste dan altijd over. zo doen praktisch ieder jaar de volgende bedrijven mee: CBF Pyrotechnics, T en T, DBK, Alpeco, Edruco, Dewico, Pyrotechnie Liegoise, Hamza Artifices en nog een aantal bedrijven mee die hun naam wel waar maken.
 
Jack bedankt voor je comment.
Wat ik uit het artikel nog niet kan opmaken is de reden van de inkrimping
Is dit uit budgettaire overwegingen?
 
Opnieuw Vurige maandagen in Oostende (01 Jun 2009)

Dit jaar pakt Toerisme Oostende vzw voor het eerst uit met het Belgisch Kampioenschap

Vuurwerk. Op de Vurige Maandagen (die dit jaar elke maandag van juli plaatsvinden) strijden

Belgische vuurwerkmakers om de titel. Een garantie voor spetterend vuurwerk!

Het vuurwerk wordt telkens afgeschoten van op het Groot Strand naast het Kursaal,uitgezonderd op 15 augustus.

Het programma ziet er als volgt uit:



06/07 om 23.00 uur Party-Fices Groot Strand

13/07 om 23.00 uur T & T Fireworks Groot Strand

20/07 om 23.00 uur Alpeco Groot Strand

21/07 om 23.00 uur CBF Groot Strand

27/07 om 23.00 uur 1000 Bommen en Kometen Groot Strand

15/08 om 22.30 uur Dewico Strandplein Mariakerke



Info: Toerisme Oostende vzw

Monacoplein 2

8400 Oostende

Tel.: 059/70.11.99

http://www.nieuws.be/nieuws/Opnieuw_Vurige_maandagen_in_Oostende_(01_Jun_2009)_9a4176ea.aspx
 
Leuke lijst met deelnemers Party-Fices echter nog nooit van mogen horen. Het is een bedrijf uit Walonie
 
Zijn er nog mensen die vanavond gaan kijken bij het vuurwerk van Alpeco? ik ben er in ieder geval present! :)
 
Nee helaas niet.
Drukte in het leven laat het niet toe om erbij te zijn.
Helaas.
 
Back
Bovenaan