Ruben
VWC lid
Een algemeen topic over de Taskforce Opsporing Vuurwerk Bommenmakers.
Wat is de TOVB?
Waarom de TOVB?
Films zien er op het moment zo uit.
http://www.youtube.com/watch?v=FcakbMrKaNY
Wat is de TOVB?
Het Openbaar Ministerie, de politie en Consument en Veiligheid willen vuurwerkbommenmakers online opsporen. Daarvoor is de Task Force Opsporing Vuurwerk Bommenmakers in het leven geroepen.
De Task Force speurt op internet naar filmpjes over zelfgemaakte vuurwerkbommen. De maker wordt gewaarschuwd en verzocht deze van zijn of haar account te verwijderen.
Het betreffende account wordt onder toezicht geplaatst. Helpt dat niet, dan zorgt de samenwerking in de Task Force voor een snelle overdracht aan politie en het Openbaar Ministerie.
Waarom de TOVB?
Hessel Schuth, hoofdofficier van Justitie: “Het Openbaar Ministerie introduceert een hogere strafeis voor iedereen die stunt met zwaar professioneel (illegaal) vuurwerk of zelf vuurwerkbommen maakt. Overtreders komen er niet meer vanaf met een lichte straf, maar kunnen een gevangenisstraf en dus een strafblad krijgen.”
“Er vallen steeds meer zwaargewonden door vuurwerk. Zelfgemaakte projectielen en illegaal vuurwerk zorgen voor de meeste ernstige letsels. Veel bommenmakers gebruiken internet als podium en inspireren zo anderen met hun levensgevaarlijke stunts.”
Films zien er op het moment zo uit.
http://www.youtube.com/watch?v=FcakbMrKaNY