Richtlijn Voor Strafvordering Vuurwerkdelicten

PyroPowerZ

VWC lid
Tsja, vervelend om te zien, maar wel de waarheid.

Weet waar je mee speelt en wat je te wachten staat als je gepakt wordt!


RVSV

Veel lees plezier!
 
mooie post!

Dit zijn serieuze straffen en bedragen die erin opgenomen zijn. Hebben ze nog mooi voor het nieuwe jaar er door heen gekregen. Boffen wij even!
 
ik vind het toch een onduidelijk stuk, kan er niet uit opmaken wat nou precies de zwaardere categorieen zijn. en wat voor straf je kunt verwachten. Sinds wanneer gelden deze richtlijnen?

gr
 
Thnx voor het posten!

Pfff, die prijzen zijn niet mis!

De "big five", hoe komen ze er bij:bonk:

Lees ik het nou goed (@Verkoop, aanprijzen en afleveren, 2.3.5 vwb) dat consu vw niet aan personen onder de 18 mag worden verkocht?

Boete voor meer dan 10kg consumenten vw... 250 euro..... Pff gekken...
 
Pfff, die prijzen zijn niet mis!

De "big five", hoe komen ze er bij:bonk:

Dat klopt!

Maar ik vind dat iedereen moet weten wat hem of haar te wachten staat!
Natuurlijk is handel velen malen erger als afsteken of voor handen hebben...
Overigens: Vuurwerk voor je vriendjes mee nemen uit Belgie is handel, bedenk wat de straffen zullen zijn!
 
Snap er echt niks van. Wat zou je volgens dit artikel krijgen voor 12 cobra 6? Kennisje van me is er vorig jaar mee gepakt, en heeft er tot op heden (nog) niks van gehoord.
 
Snap er echt niks van. Wat zou je volgens dit artikel krijgen voor 12 cobra 6? Kennisje van me is er vorig jaar mee gepakt, en heeft er tot op heden (nog) niks van gehoord.

Ik heb het even opgezocht voor je, er van uit gaand dat hij of zij meerderjarig is.

Lijst V Oneigenlijk professioneel knalvuurwerk categorie 4 / niet-ingedeeld vuurwerk

Deze groep vuurwerkartikelen bestaat uit artikelen met als belangrijkste en/of enigste effect een luide knal. Dit zijn vuurpijlen met uitsluitend knaleffect, zoals lawinepijlen en ‘bangers’ zoals vlinders, nitraten, strijkers, ed. De lading bestaat uit zogenoemd flitspoeder, een type lading dat heftiger reageert dan zwart buskruit. Op grond van de Europese pyrorichtlijn is dit vuurwerk van categorie 4, zijnde vuurwerk dat veel gevaar oplevert en uitsluitend bestemd is voor personen met gespecialiseerde kennis, kortweg professioneel vuurwerk. Voor de Nederlandse situatie is vrijwel geen tot geen professioneel gebruik bekend van dit type vuurwerk. Feitelijk is daarom sprake van oneigenlijk professioneel vuurwerk. Vanwege de explosieve lading worden dit knalvuurwerk op grond van de ‘defaultclassificatie’ van de vervoerswetgeving voor gevaarlijke stoffen ingedeeld in de zwaarste gevarenklasse, namelijk in de gevarenklasse ‘risico op massa-explosie’ (1.1G).
Het Vuurwerkbesluit wordt als de aangewezen grondslag beschouwd voor het voorhanden hebben of aan een ander ter beschikking stellen van zwaar vuurwerk ter vermaak (art. 1.2.2, strafbedreiging: max. 6 jaar gevangenisstraf).

Dan een tabel.

Voorhanden hebben: 11 tot 16 stuks: 6 tot 9 mnd

Ja, 6 tot 9 maanden gevangenis straf!
 
Ik vind het vuurwerk de laatste tijd eerlijk gezegd ook wel te zwaar worden, en ik snap dat de regering dit uit nederland wil krijgen door zulke straffen erop te zetten. Maar volgens deze straffen kan ik beter iemand na het uitgaan helemaal lens slaan, dan een cobra afsteken en er nog een stuk of 10 op zak hebben (naar hoogte van de straf gekeken). Dan vraag ik me toch af waar justitie nou precies mee bezig is.

Iniedergeval bedankt voor het delen.
 
Nope denk het niet :-)

Weet wel zeker van niet!

Geen straf zonder wet Art. 7 EVRM - Europees Verdrag ter bescherming van de Rechten van de Mens en zijn fundamentele vrijheden

- 1. Niemand mag worden veroordeeld wegens een handelen of nalaten, dat geen strafbaar feit naar nationaal of internationaal recht uitmaakte ten tijde dat het handelen of nalaten geschiedde. Evenmin mag een zwaardere straf worden opgelegd dan die, die ten tijde van het begaan van het strafbare feit van toepassing was.
- 2. Dit artikel staat niet in de weg aan de berechting en bestraffing van iemand, die schuldig is aan een handelen of nalaten, dat ten tijde van het handelen of nalaten, een misdrijf was overeenkomstig de algemene rechtsbeginselen die door de beschaafde volken worden erkend.

In het dik gedrukte hierboven staat dus: als het nieuwe recht je zwaarder straft dan het oude recht dan is het oude recht van toepassing, mits de overtreding gemaakt is in de tijd dat het oude recht nog gelde.

Dezelfde bepaling staat overigens ook in het wetboek van strafrecht

Artikel 1
1 Geen feit is strafbaar dan uit kracht van een daaraan voorafgegane wettelijke strafbepaling.
2 Bij verandering in de wetgeving na het tijdstip waarop het feit begaan is, worden de voor de verdachte gunstigste bepalingen toegepast.
 
Het word me wel steeds duidelijker dat veel Belgisch consumentenvuurwerk, en dan vooral de cakes (GEEN knalvuurwerk) volgens de wet gewoon toegestaan zijn. Kan iemand zich hier ook in vinden ??

Veel van het belgische stukken vuurwerk voldoen namelijk prima aan de richtlijnen. Eigenlijk alle

Maar als je ze uit Belgie haalt, bega je dan geen economisch delict? Correct me if i'm wrong:rolleyes:
 
Het word me wel steeds duidelijker dat veel Belgisch consumentenvuurwerk, en dan vooral de cakes (GEEN knalvuurwerk) volgens de wet gewoon toegestaan zijn. Kan iemand zich hier ook in vinden ??

Veel van het belgische stukken vuurwerk voldoen namelijk prima aan de richtlijnen. Eigenlijk alle

De nieuwste producten niet (met 25gr per tube, en 30mm tubes). Sowieso breng je vuurwerk voortijdig het land binnen zonder vergunning, en is het meeste vuurwerk niet getest door een Nederlandse instelling, waardoor het ook afvalt. Zo was het vroeg in ieder geval dacht ik.
 
Trieste regelgeving, je bent dus als je gepakt bent een crimineel. Ik heb de stempel al te pakken, staat recht op me voorhoofd. (Crimineel)
 
Trieste regelgeving, je bent dus als je gepakt bent een crimineel. Ik heb de stempel al te pakken, staat recht op me voorhoofd. (Crimineel)

Tja, het is net wat je crimineel noemt. Er zijn een aantal delicten waar je met een boete vanaf komt, dat noem ik persoonlijk niet meteen crimineel maar je bent wel in overtreding. De gevangenis straffen beginnen pas bij het voorhanden hebben van meer dan 100 kg professioneel vuurwerk of het leveren van professioneel vuurwerk aan jongeren onder de 16 jaar.

Persoonlijk vind ik dit een duidelijk overzicht. Sommige straffen zijn fors, maar daar zijn naar mijn mening de overtredingen ook naar. Het lijkt wel of er ieder jaar steeds meer zwaarder vuurwerk in omloop komt en dat geeft natuurlijk ook meer risico's. Veel mensen onderschatten de kracht van vuurwerk met alle gevolgen van dien en dan zijn het ook vaak de 'onschuldige' omstanders die er slachtoffer van worden. Daar zijn helaas genoeg voorbeelden van.

Ik vind het ook goed dat er voor de jongeren zoveel mogelijk wordt opgelost met een taakstraf.
 
Back
Bovenaan