Bedankt voor de info, mag ik hieruit afleiden dat er geen enkel stuk vuurwerk de grens over mag ook niet de zaken die bij jullie wel toegestaan zijn? (vb.30 gram pijlen enz....)
Correct, er mag geen enkel stuk vuurwerk de grens over. De keuring in België is anders dan die van Nederland. Wel zie je soms Nederlands vuurwerk goedkoper te koop in België. Als deze aan de juiste kenmerken voldoen dan zijn ze legaal de grens mee over te nemen.
Zomaar een niet bestaand voorbeeld:
Loots Vuurwerk in Baarle verkoopt de Silver Salute voor €18. Jij denkt, oh dit is goedkoper en je koopt deze. Dan kun je er vanuit gaan dat deze legaal de grens over mag.
MAAR, de artikelen moeten aan de volgende kenmerken voldoen:
- Een Nederlandse gebruiksaanwijzing;
- Je mag het alleen 29, 30 en 31 december mee de grens overnemen. Dit jaar ook de 28ste omdat 29 december op een zondag valt.
- De aanduiding 'geschikt voor particulier gebruik’ moet erop staan;
- Een vermelding of afbeelding die duidelijk maakt welke effecten u kunt verwachten van het soort vuurwerk;
- De naam, de handelsnaam (of handelsmerk) en de naam en plaats van de vestiging van de fabrikant en de importeur (of handelaar);
- Het toegekende artikelnummer en productiejaar;
- CE-keurmerk op nieuw vuurwerk.
En verder dan de standaard regels.
Ik zou het er niet op gokken en ik zou je vuurwerk gewoon in Nederland kopen!