Ik mocht gisteravond ook aanwezig zijn bij de demo en zoals voorgaande jaren zal ik ook van deze demo de toppers onder elkaar zetten.
1. Ijsfontein - Cafferata Showtime
De ijsfontein van Cafferata viel positief op. Het is een blijft natuurlijk een ijsfontein. Het is niet dat deze ineens 2 meter hoog ging of iets dergelijks. Echter was de brandtijd wel erg lang. Veel langer dan ik in het verleden van ijsfonteinen heb gezien.
2. Happy Dragon Eggs - Vulcan
Normaal kunnen zogeheten Pili Crackers mij niet boeien. Zie ze geregeld voorbij komen in de cat. 1 stookfilmpjes op youtube en het is allemaal niet veel. Echter vond ik deze van Vulcan wel erg goed. Crackling was redelijk hard en het product presteerde dan ook beter dan verwacht.
3. Knetterlinten 70cm 3 stuks - GBV
De knetterlinten van GBV werden met 3 stuks tegelijk afgestoken en hierbij kwam flink wat geluid vrij. Crackling was echt goed te noemen en dit produceert meer geluid dan de 90 en/of 500 schots matjes van de afgelopen jaren. Ik vond deze ook beter presteren dan de Knettergek van China Red. Deze van GBV waren beduidend harder.
4. Grondbloem Crackling 6 stuks - Katan
Ik moet eerlijk bekennen dat ik hier geen hoge verwachtingen van had. Ik heb deze een aantal weken geleden voorbij zien komen in een cat. 1 video op youtube, waarbij verschillende crackling grondbloemen werden getest. Op beeld kwam die van Katan minder over, maar eenmaal tijdens de demo draaide de grondbloemen al stuiterend over de straatstenen om uit te monden en mooie 'felle' crakling. Crackling was ook hier weer goed hard, gewoon wat je van een grondbloem crackling mag verwachten. Het ging hier om de 2017 batch, die al wat jaartjes in de bunker staat te drogen.
5. Stadionfakkel Rood / Bengal Fire Red - Cafferata
Ik heb deze vorig jaar zelf in de straat mogen bewonderen en dit was toen al veruit de beste cat. 1 fakkel die ik had in vergelijking met 2 andere. Ook gisteravond presteerde deze weer heel erg goed. Er stond weinig wind, dus de rook bleef heel mooi hangen, waardoor het fel rode Bengaals vuur nog beter tot zijn recht kwam. Vind ze niet heel goedkoop, maar dit zijn wel absolute aanraders.
6. Fonteinzak (2020 batch zit in een doos) - China Red
Heb deze fonteintjes al eens eerder in actie gezien, tijdens de open dagen van de Vuurwerkhal. Zijn altijd prima fonteintjes en ook nu presteerde ze weer goed. Zijn gewoon prima effecten en vooral de 2 fonteinen met een crackling finale kon ik erg waarderen. Voor categorie 1, slechts 7,5 gram, en voor het geld (€10,-) is dit zeker een meepakker.
7. Mini Conic Fountain - Katan
Deze ken ik al jaren en toen ik deze een aantal jaren geleden voor het eerst in actie zag, stond ik echt versteld van de prestatie. De fonteinen zijn echt enorm klein, maar komen toch zeker wel 1,5 meter hoog en heb ze weleens gezien dat ze de 2 meter haalde. Kortom, ook dit zijn gewoon goede cat. 1 fonteinen die wel wat meer aandacht verdienen.
8. Bengalfeuer Mix - Funke
Als vervanger van de Bengalo van China Red, aangezien deze nog niet binnen zijn, werd de Bengalfeuer Mix van Funke afgestoken. Ja, wat moet ik hier nu nog over zeggen. Dit is gewoon zo ontzettend goed spul en sta gewoon keer op keer versteld dat Funke dit in categorie 1 weet neer te zetten. De vlammen zijn echt enorm fel en produceren enorm veel licht. Daarnaast komt er ook flink veel rook vrij, nog meer zelfs dan bij de Bengal Fire Red van Cafferata. Ook zijn de bengalen van Funke nog feller en de afwerking is geniaal. Dit hoogwaardige stukje vuurwerk kan simpelweg niet ontbreken in de collectie.
Na een korte finale van wat fonteinen kwam er een eind aan de demo. Wie had dat verwacht, van een druk bezochte demo met veel liefhebbers en een goed gevulde schietlijst naar een cat. 1 demo. Desalniettemin, was het leuk om weer even wat vuurwerk in actie te zien en daarnaast heb ik respect voor de winkeliers die er ondanks de enorme tegenslagen toch nog iets van proberen te maken. Petje af.